Baldų namai SkrajaNaujienos7 patarimai, kaip įrengti funkcionalią ir stilingą virtuvę
2018 | 12 | 19

7 patarimai, kaip įrengti funkcionalią ir stilingą virtuvę

Virtuvė – svarbi namų vieta. Įsirengti funkcionalią ir stilingą virtuvę ne mažiau svarbu, nei įrengti jaukų miegamąjį ar patogią svetainę. Štai keletas patarimų, kaip sukurti šiuolaikišką virtuvę.

Minimalizmas

Šiuolaikiškoje virtuvėje kiekvienas daiktas turi savo vietą, o nereikalingų daiktų paprasčiausiai nėra. Įvertinkite, ko jums iš tiesų reikia, o kas tik be reikalo užima vietą. Tuo tikslu geriausia reguliariai atlikti virtuvės reviziją. Atsikratykite sulūžusių ir nenaudojamų daiktų.

Daiktų laikymo sistemos

Tvarkai virtuvėje palaikyti puikiai tinka funkcionalios daiktų laikymo sistemos – stelažai, lentynos, virtuvinės spintelės, virtuvės komplektai. Būtiniausius daiktus laikykite lengvai pasiekiamoje vietoje, rečiau naudojamus – atokiau.

Integruota buitinė technika

Sumaniai integruota buitinė įranga padeda išlaikyti stiliaus vienovę, sutaupyti vietos, be to, ja patogu naudotis. Modernūs virtuvės komplektai gali būti pagaminti atsižvelgiant į buitinės technikos matmenis.

Praktiški stalviršiai

Praktiški virtuvės stalviršiai padeda sukurti patogią, estetišką erdvę. Šiuolaikiniai virtuvės stalviršiai gaminami ne tik iš natūralių, bet ir dirbtinių ekologiškų medžiagų, patrauklių akiai ir pasižyminčių puikiomis eksploatacinėmis savybėmis.

Spalvos ir tekstūros

Šiuolaikiniame virtuvės interjere dominuoja balta, juoda, taip pat natūralios medienos, akmens, granito spalvos ir tekstūros. Šaltas, sodrias spalvas puikiai papildo spalvingos dekoro detalės, augalai. Spalviniai kontrastai interjere atrodo moderniai, vizualiai padalija erdvę į funkcines zonas (pavyzdžiui, tamsios virtuvinės spintelės ir šviesus virtuvinis stalas). Tinkamas spalvų parinkimas turi ir praktinę reikšmę: skandinaviškame interjere dominuojanti balta spalva atspindi šviesą, todėl patalpa atrodo šviesesnė.

Apšvietimas

Kuo geriau išnaudokite natūralią šviesą. Sukurkite ne vieną, o daug šviesos šaltinių – virš darbastalio, kaitlentės, valgomojo stalo, palei virtuvines spinteles. Dirbtinis apšvietimas turi puikiai atlikti savo funkciją ir kartu būti tarsi nepastebimas.

Patogūs praėjimai

Net ir nedidelę erdvę galima įrengti taip, kad joje tilptų reikalingi daiktai, bet ji nebūtų perkrauta. Virtuviniai baldai neturėtų trukdytų laisvai judėti (nestatykite valgomojo stalo prie viryklės ar kriauklės). Virtuvinės lentynos ar spintelės, kur laikote maisto atsargas, taip pat turėtų būti laisvai prieinamos.

Dalintis su draugais

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Detalesnė informacija - mūsų Privatumo politikoje. Jeigu sutinkate, paspauskite “SUTINKU”